První ultratrailový závod v Otrokovicích

Rádi podporujeme lidi, aby dělali to, co je baví. Sponzorujeme proto nejrůznější akce pro širokou veřejnost. Podíleli jsme se jako sponzoři na akcích jako rally závody do vrchu, závody bikerally a tentokrát jsme opět zavítali do přírody. Konkrétně do lesů Chřibských vrchů, kde se konal první ročník ultratrailového běhu PSG Otrokovická stovka.

Pořadatelům jsme přispěli nejen finančně, ale také jsme jim zapůjčili přenosný napájecí zdroj, díky kterému měli na občerstvovací stanici na trati k dispozici osvětlení altánu a napájeli z něj také auto lednici, notebook i mobilní telefony.

Co je trailový běh

Že netušíte, co obnáší trailový běh? Trailové závody jsou běžeckou disciplínou pro fajnšmekry. Pokud běháte delší tratě v přírodě a máte rádi rozmanitý terén, máte rádi výzvy a chcete překonávat své limity, pak je přesně pro vás. Věřte, že u trailových ultraběhů si opravdu sáhnete na dno a možná ne jednou.

Otrokovická stovka

Organizace se ujal otrokovický SKÁJ team. Trasa byla dlouhá neuvěřitelných 108 km s celkovým převýšením 4000 výškových metrů. Startovalo se minutu po půlnoci 3. května od Městské sportovní haly v Otrokovicích, kde byl zároveň i cíl závodu. Vyznačit trať trvalo organizátorům bezmála týden. Z Otrokovic trať vedla na jih přes celý masiv Chřibů a zpět. Závodníci se dostali až do oblasti Kameňáku u Kyjova. Těžká trasa s táhlými stoupáními na chřibské vrcholy i strmými seběhy do hlubokých lesních údolí byla proložená asfaltovými rovinkami, které paradoxně většině běžců vyhovovaly nejméně. Celkově závod vyhrál v čase 12:26:35 Václav Glos, který druhému Tomáši Flámovi nadělil ztrátu 24 minut a 24 sekund a třetího Luboše Neuwirtha porazil o 13 minut a 7 sekund. Kategorii žen ovládla v čase 13:21:57 Klára Burdová. Druhou Martinu Trojákovou za sebou nechala o téměř 45 minut (14:00:43), třetí do cíle doběhla Lucie Banciková (14:38:14).

Všem, kteří se běhu zúčastnili, vyjadřujeme upřímný obdiv, a těm, kteří zvládli dokončit celý závod, gratulujeme. Tak zase za rok!